Kulinarna wycieczka po Niemczech – o tych miejscach na pewno nie słyszałeś!
Choć większość osób wie, co jest charakterystyczne dla niemieckiej kuchni (precle, kiełbaski, tort szwarcwaldzki), to jednak nie wszyscy mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi tradycyjnych dań niemieckich. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy Was do włączenia do tradycyjnej wycieczki kilku miejsc poświęconych stricte jedzeniu. Mowa tu głównie o… muzeach! Zaskoczeni? Sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić!
Muzeum Marcepanu w Lubece
Lubicie marcepan? Jeśli tak, to koniecznie musicie odwiedzić Lubekę! To właśnie tu możecie znaleźć znakomity marcepan produkowany w fabryce rodziny Mest. Przy zakupie warto podpytać o kilka informacji, ponieważ pracownicy bardzo chętnie zapoznają was z technologią produkcji oraz z historią słodkości wytwarzanych w Lubece. A jeśli będziecie na starym mieście, to zajrzyjcie też do „Marzipanhaus”. To mini salon, w którym możecie obejrzeć miniaturowe, lubeckie budynki, postaci, owoce i serduszka. Dzieciom z pewnością podoba się ta część muzeum, w którym można wykonać własne figurki z marcepanu!
Muzeum Czekolady w Kolonii
Co ciekawe, to jedno z najpopularniejszych muzeów w Niemczech! Nie jesteśmy tym jednak w ogóle zaskoczeni – czy istnieje ktoś, to nie lubi żadnej czekolady? W Kolonii dowiecie się wszystkiego o produkcji tego smakołyku, a ponadto będziecie mieli okazję na własne oczy zobaczyć dawne i aktualne maszyny do produkcji czekolady. Na zakończenie zwiedzania każdy będzie mógł zamówić spersonalizowaną tabliczkę czekolady. Zainteresowani zajęciami praktycznymi mogą również zapisać się na warsztaty z produkcji czekoladowych wyrobów!
Muzeum Ogórka w Szprewaldzie
Szprewald, nazywany niemiecką Wenecją, słynie nie tylko z urokliwych krajobrazów, ale również z… Muzeum Ogórka! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś ciekawego o zaprawianiu ogórków, nie znajdziecie lepszego miejsca. Co ciekawe, raz w roku odbywają się tutaj również wybory “królowej ogórków”. W konkursie biorą udział osoby, które zaprawiają ogórki według starych, rodzinnych receptur.