Na majówkę kamperem – gdzie pojechać?
Dni 1 i 3 maja, to jak co roku, dni wolne od pracy. Dobrze się składa, bo w tym wyjątkowo wypadają w poniedziałek i środę. A to oznacza, że przy zaledwie 3 dniach urlopu, możemy pozwolić sobie na majówkę trwającą aż 9 dni – od 28 kwietnia do 6 maja. Gdzie wyjechać kamperem?
Z wizytą u sąsiadów
Majówka to doskonała okazja na krótki wypad do jednego z sąsiędnich krajów. Odległości do Niemiec, Czech czy na Litwę są na tyle małe, że nie wrócimy z takiego wyjazdu nadmiernie zmęczeni. Zamiast tego – przywieziemy mnóstwo wspaniałych wspomnień!
Majówka w Berlinie
Wizyta w Berlinie będzie gratką zwłaszcza dla miłośników muzeów. Słynna Wyspa Muzeów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, kryje w sobie Stare i Nowe Muzeum, Muzeum Pergamońskie, Muzeum im. Bodego i Starą Galerię Narodową. Obowiązkowym punktem kamperowej majówki w Berlinie są też takie atrakcje, jak wjazd na wieżę telewizyjną, wizyta w siedzibie rządu – Reichstagu, czy podziwianie pozostałości Muru Berlińskiego. Najmłodszym do gustu przypadnie wizyta w berlińskim ZOO.
Majówka w Pradze
Obowiązkowym punktem podróży kamperem do stolicy Czech jest zwiedzanie Hradczan, największego kompleksu zamkowego w Europie oraz podziwianie zabytkowego, zachowanego od średniowiecza Starego Miasta. W trakcie pobytu w Pradze warto też przespacerować się kamiennym Mostem Karola, odwiedzić fascynujące praskie muzea – na czele z muzeum Franza Kafki i dać się uwieść czeskim przysmakom, takim jak słynne knedliki.
Majówka w Wilnie
Wycieczkę kamperem do Wilna warto rozpocząć od podziwiania największych zabytków miasta, do których należą Katedra św. Anny, Kościół św. Piotra i Pawła oraz kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. W planie zwiedzania uwzględnić trzeba również Basztę Giedymina, Uniwersytet Wileński oraz Górę Trzech Krzyży. Jeden dzień można poświęcić na wypad do pobliskich Troków lub Kowna. Smaku podróży dodadzą lokalne rarytasy – cepeliny, kindziuk i kibiny.